LietuviųRussian (CIS)English (United Kingdom)
Domus Felina | Savannah Cats
Domus Felina Servalas

Servalas (leptailurus serval)

servalas_savanojeServalas (leptailurus serval) yra laukinė katė, natūraliai gyvenanti beveik visame Afrikos žemyne ( išskyrus Sacharą).
Tai vidutinio dydžio katė (svoris gali siekti iki 20 kg, o ūgis iki pečių net iki 65cm) turinti laibą, ilgą kūną su ilgu kaklu, bei nedidelę galvą su didelėmis ausimis ir ilgomis kojomis.

Servalas - tai taip pat nuostabaus grožio katė. Visas jos kailis numargintas juodomis dėmėmis, fonas dažniausiai yra geltonos - aukso ar į rudumą spalvos, nors ir rečiau, pasitaiko sidabrinės ar juodos spalvos. servalas_is_arti

Tai ne naminė katė. Turi gerai išvystytus laukinių kačių medžioklės instinktus. Ji prisitaikiusi gyventi didelėje teritorijoje, yra ekstremaliai judri katė - medžioklės metu per naktį gali nukeliauti iki kelių km, iš vietos pašokti į viršų iki 3m. Medžioja aukštoje Afrikos savanos žolėje, pelkynuose, kalnuotose vietovėse ir miškuose. Maistu servalui būna įvairūs paukščiai, kiškiai, pelės ir kiti graužikai, pelkių ir vandens nedideli gyvūnai, kaip žuvys, varlės, įvairūs vabzdžiai, ropliai, nors kartais jie gali sumedžioti ir nedidelę jauną ar visai paliegusią antilopę. Palyginus su kitomis katėmis, kurios sumedžioja apie 10-20% savo pasirinktų aukų, servalas yra labai efektyvus medžiotojas ir sumedžioja iki 60% numatytų aukų, todėl laikomas geriausiu medžiotoju visoje Afrikoje.
servalas_savanoje2
Servalui pavojingi leopardai ir kt. didžiosios katės. Tačiau pavojingiausias jam yra žmogus, nes ilgus šimtmečius servalas buvo medžiojamas dėl gražaus kailio, nors ir ne taip vertinamo kaip kitų didžiųjų kačių. Taip pat daugelis vietinių genčių jį medžiodavo maistui.
Dabar servalas yra saugomas tarptautinių konvencijų, skirtų nykstantiems laukiniams gyvūnams išsaugoti, prekyba jais yra griežtai kontroliuojama, jam įsivežti ir laikyti reikalingi specialūs leidimai.

Pirmieji servalą, kaip naminį gyvūną  ir augintinį laikė senovės Egiptiečiai jau daugiau kaip prieš 5000 metų.
Europoje servalas jau buvo žinomas nuo viduramžių. Jau tuo metu europiečiams pavykdavo jį atsigabenti ir laikyti kaip naminį gyvūną. Ir nors ir kaip gerai laikomas ir prižiūrimas, iki šių dienų jis netapo pilnai prijaukintu naminiu augintiniu, meiliu naminiu kačiuku ar pliušiniu žaisliuku. Tai katė individualistė, visuomet pabrėžianti savo laukinę prigimtį ir nepriklausomybę. Todėl Servalas nėra geras naminis augintinis, jis netinka laikyti namuose dėl jo ypač judraus charakterio, reikalingos didelės teritorijos pasilakstymui, nuolatinės priežiūros ir ypatingai didelio teritorijos žymėjimo, bei kitų stiprių subrendusių kačių instinktų. Jų didelis kūnas su stipriais nagais ir aštriais dantimis gali sukelti net ir netyčinių rimtų sužalojimų.savannah_f2_chandah

Servalo pagrindu, jam susiporavus su namine kate, bei siekiant išnaudoti visas servalo teigiamas savybes ir panaikinti jo trūkumus, po ilgų bandymų pirmą kartą JAV buvo sukurta nauja egzotiškos išvaizdos naminės katės veislė, pavadinta Savannah. Tai yra tikras naminis augintinis ir tikra naminė katė.

 

Foto galerija

Member of TICA

logo

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 1441357

Mūsų Savannah