LietuviųRussian (CIS)English (United Kingdom)
Domus Felina | Savannah Cats
Domus Felina Informacija Savannah vystymasis

Savannah katės vystymasis

Savannah katė yra graži, didelė naminė katė su naminės katės charakteriu, ir nors turi paveldėjusi kai kuriuos laukinių kačių bruožus, tačiau jai natūrali gyvenamoji aplinka yra namai ir su jais susiję žmonės. Tai naujos veislės, dar vadinama XXI amžiaus, išveista ne laukinė katė.

Savannah kačių veislė yra dar labai jauna, ji vis dar nuolatos vystoma ir tobulinama. Nors jau ir palyginti senokai Savannah katė egzistuoja, tačiau ji išlaiko vis dar gana didelį teorinį savo protėvio - servalo kraujo procentingumą (%). Nepriklausomai nuo to, Savannah katės dydis, išvaizda ir charakteris labiausiai priklauso nuo veisėjo užsiduotos ir vykdomos programos.
Vieni veisėjai stengiasi gauti kuo gražesnę ir tobulesnio charakterio Savannah katę mažindami jų protėvio kraujo %, kiti atvirkščiai, tai siekia padaryti su itin aukštu servalo %. Tačiau Savannah katė, sumažėjus teoriniam servalo kraujo %, tai - kiek yra įmanoma didelė, turinti bendrų servalo bruožų ir egzotišką laukinę išvaizdą, stiprios ir geros sveikatos naminė katė su naminės katės charakteriu ir temperamentu. Tai padaryti labai sudėtinga ne tik pradiniame etape - ne vien dėl servalo ir įvairių naminių kačių genetinių ir fizinių skirtumų, paveldėtų laukinių kačių neigiamų charakterio bruožų, tokių, kaip labai dideliu ir aštriu kvapu pasižyminčiu teritorijos žymėjimo, bet ir todėl, kad tolimesnėse kartose, Savannah katės ūgis jau šiek tiek sumažėja, o jos kailiukas tampa taip pat šiek tiek pasikeitęs, galbūt ne toks kontrastingas, tačiau savaime įspūdingas ir išlaikantis laukinės katės išvaizdos bruožus.
Taip pat jos charakteris dėl poravimosi su skirtingų veislių katėmis yra labiau individualus, nors ir išlaiko daug bendrų bruožų, kurie skiriasi nuo kitų veislių naminių kačių.

 

Foto galerija

Member of TICA

logo

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 1343725

Mūsų Savannah